Logo usługi Kontomatik

Kontomatik – czym jest i kto z niego korzysta?

Usługa Kontomatik pojawiła się po raz pierwszy w 2002 r. i jest oprogramowaniem rozwijanym w Polsce. Kilka lat później w roku 2009 zdobyła uznanie w branży pożyczkowej, jako technologia wykorzystywana do weryfikacji tożsamości. Obecnie służy także do sprawdzania historii konta klientów, podobnie jak Instantor.

Kontomatik – zastosowanie

Logo usługi KontomatikUsługa Kontomatik najlepiej przydaje się, gdy w grę wchodzi ograniczony czas na zaciągnięcie pożyczki. Stopniowo zyskuje ona zasięg globalny, wchodząc na rynki kolejnych krajów. Obecnie jest dostępna w ośmiu krajach, gdzie obsługuje aż 130 różnych banków. Kontomatik jak dotychczas wygrywa z konkurencją, bo jest szybki, bezpieczny, a firma ma zapewnione dobre finansowanie.

Jak działa Kontomatik?

Firma działając na rynku od 2009 r. wykorzystuje do pracy najbardziej zaawansowane technologie komputerowe, wyprzedzając technologicznie dotychczasowe rynki pożyczkowe.

Banki, które kooperują z usługą Kontomatik, zyskują poprzez transparencję swoich działań. Potencjalny klient ma z poziomu Kontomatika dostęp do ofert firm i banków współpracujących z tą usługą. Nie ma konieczności łączenia się z wieloma bankami. Pojedyncza integracja z Kontomatik API umożliwia globalny dostęp do danych bankowych. To duże usprawnienie w udzielaniu pożyczek, prościej już się tego nie da tego zrobić. Przelew weryfikacyjny wykonywany przez klienta odszedł tym samym do lamusa.

Ogólnie mówiąc Kontomatik, to błyskawiczna analiza i przetwarzanie danych osobowych klientów przy pomocy interfejsu programowania i aplikacji (API). Interfejs ten spaja w całość wiele osobnych aplikacji, czyniąc z nich jedno narzędzie.

Przełomowość usługi Kontomatik polega także na jej zdolności łączenia tego, co do tej pory działało osobno. Stabilność i bezpieczeństwo systemu zapewnia wykorzystanie innowacyjnych technologii i skryptów. Dodatkowym atutem dla klienta jest to, że nie ma on obowiązku przedstawianie zaświadczeń o zarobkach.

Opinie o Kontomatik są w większości pozytywne, pieniądze trafiają zwykle na konto klienta w ciągu jednej godziny.

Kontomatik – jakie firmy z niego korzystają?

Kontomatik na polskim rynku działa w oparciu o licencję AIS (Account Information Services) nadaną dnia 20.12.2018 r. Umożliwia ona świadczenie wyspecjalizowanych usług finansowych w całej Unii Europejskiej. Rozwiązania proponowane przez Kontomatik są także dostępne w Ameryce Łacińskiej, Rosji i południowo-wschodniej Azji. Kontomatik w liczbach to:

  • 130 partnerów bankowych,
  • 13 rynków finansowych,
  • 8 milionów rejestracji (imports).

Głównym obszarem działalności Kontomatik są usługi firm pożyczkowych i banków. Dla klientów Kontomatik najbardziej istotnym czynnikiem jest przyśpieszenie procedur.

Na polskim rynku istnieje wiele firm pozabankowych korzystających z usług Kontomatik:

Bezpieczeństwo danych osobowych

Wybierając ten sposób weryfikacji, klient zostaje przekierowany do zakładki, gdzie może dokonać wyboru banku i zalogować się na konto. Logowanie do swojego banku przez Kontomatik może budzić pewne zastrzeżenia klienta, dlatego Kontomatik bardzo dba o zaufanie klientów.

Wszystkie dane przesyłane są przez bezpieczne i szyfrowane połączenia i natychmiast są kasowane po dokonaniu weryfikacji konta. Żeby mieć jednak pewność – warto zwrócić uwagę na to (a dotyczy to każdej usługi internetowej), czy strona ma ważny certyfikat SSL (gołym okiem sprawdzimy dostrzegając zieloną kłódkę tuż obok adresu i obecność protokołu https://).

Dodajmy też, że jako firma zarejestrowana i dopuszczona do działania w Unii Europejskiej, Kontomatik ma obowiązek spełnienia norm wynikających z rozporządzenia RODO i dyrektywy PSD2.

Czy informacje z mojego konta mogą wpłynąć na decyzję kredytową?

Naturalnie, że tak. Konto klienta jest szczegółowo weryfikowane, a im dłuższa jest jego historia, tym lepiej. Aby pożyczka została udzielona, wyciąg bankowy powinien mieć jakieś wpływy. Pamiętajmy, że dla banku, w którym nie mamy konta, a w którym wnioskujemy o pożyczkę lub kredyt lub dla firmy pożyczkowej jest to substytut zaświadczenia o zarobkach.

Historia konta ujawnia wiele danych dotyczących klienta i określa jego wiarygodność. Ponadto wskazuje jego źródła zarobkowania, strukturę wydatków i obciążenia. Poprzez zastosowanie technologii machine learning, system buduje profil zachowań finansowych konsumenta, analizuje historię transakcji na koncie, tzw. twarde dane. Analiza tych danych pozwala systemowi na wypracowanie błyskawicznej pozytywnej lub negatywnej decyzji. W systemie automatycznym jest ona ostateczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *