Dziecko czytające książkę kupione z 500 plus

Pieniądze z programu Rodzina 500 plus – na co je wydać?

Program 500+ z pewnością jest bardzo korzystny dla rodzin wychowujących dzieci. Podnosi on jakość życia i daje możliwości na lepszy rozwój dziecka. Coraz więcej osób nie wykorzystuje jednak środków z programu na bieżące wydatki, a chce je przeznaczyć na długoterminowe cele, które będą służyły ich pociechom w większym stopniu aniżeli wyjście do kina czy nowy gadżet. Ogólnie istnieje wiele ciekawych pomysłów, z jakich możemy skorzystać, chcąc zainwestować te środki. Poniżej prezentujemy, co można zrobić z pieniędzmi z 500+ aby przeznaczyć je na przyszłość dziecka.

Podróżowanie za 500 plus

Dziecko czytające książkę kupione z 500 plusPierwszym i nieoczywistym sposobem na zainwestowanie środków z programu 500+ w przyszłość dziecka, jest przeznaczenie ich na podróże. Choć może wydawać się to przeznaczeniem środków na rozrywkę, podróże są niezwykle kształcące i pasjonujące dla młodych osób niezależnie od wieku. Poznają one w ten sposób inne kultury, kraje, obyczaje i poszerzają swoje horyzonty.

Z pewnością podróżowanie wpłynie pozytywnie na światopogląd czy inne wartości dziecka i sprawi, że będzie posiadało większą wiedzę w tym zakresie. Młoda osoba będzie mogła wykorzystać ją w późniejszym czasie, np. przenosząc się do innego kraju dużo łatwiej i pewniej, lepiej pracując z obcokrajowcami czy żyjąc według kompleksowego spojrzenia na świat. Nie będzie się przy tym zamykać się na lokalne społeczności.

Podróżowanie obecnie jest bardzo łatwe i tanie. Daje też wiele satysfakcji, pozwala spełniać marzenia, rozwijać się i pozytywnie wpływa na daną osobę — szczególnie młodą, która chłonąć będzie nowe doświadczenia, związane z podróżami, a nie np. używkami czy innymi zagrożeniami.

Studia i kształcenie

Pieniądze które otrzymujemy z programu 500+ możemy przeznaczyć na edukację dziecka. Najpopularniejszym celem będą studia oraz zbieranie pewnej sumy, która pozwoli przeprowadzić się do innego miasta, wynająć mieszkanie czy pokryć koszty związane z nauką. Mowa o zakupie podręczników, opłacie czesnych itd.

Osoba posiadająca środki na studiowanie nie musi szukać pracy, a sama nauka jest dużo łatwiejsza i prostsza w takich warunkach. Środki pomagają również wybrać lepszą uczelnię czy ukończyć lepszy kierunek studiów. Myśląc o kształceniu mamy więc też na myśli inne poziomy nauki. Można zatem odkładać na lepsze przedszkole czy szkołę prywatną dla pociechy, która jest bardzo ważna w kształtowaniu jego osobowości.

Sprawdź: Pożyczki na 500+ i alimenty – ranking 2021

Podnoszenie umiejętności dziecka

Bardzo dobrą inwestycją w dziecko, jaką możemy uczynić ze środków 500+, jest podnoszenie jego umiejętności. W zależności od wieku dziecka będzie to np.:

  • nauka pływania,
  • gra na instrumencie,
  • języki,
  • dodatkowe kursy i zajęcia,
  • korepetycje czy cała gama innych zajęć.

Wszystko to wpłynie na szybszą naukę i łatwiejsze uzyskiwania lepszych wyników w przyszłości. To z kolei przełoży się na większe możliwości np. zawodowe, naukowe czy życiowe.

Wiele osób mówiąc o inwestycji ma na uwadze jedynie lokaty czy intratny biznes. Inwestowanie w umiejętności dziecka, które będzie wykorzystywało przez całe życie, jest również bardzo wartościowym sposobem w porównaniu z wydawaniem ich na bieżąco np. gadżety czy rozrywki. W tej opcji środki szczególnie warto wydawać na naukę języka, programowania czy inne umiejętności, które są przydatne w życiu dorosłym, a naukę ich można rozpocząć bardzo wcześnie.

Kwota na 18 urodziny

Jeśli nasze dziecko jest już nastolatkiem i w najbliższym czasie np. kilku lat skończy 18 lat, dobrym pomysłem jest zebranie pewnej sumy pieniędzy i przekazanie ich dziecku kiedy wkroczy w świat dorosłości. Jest to dobry pierwszy sprawdzian zarządzania pieniędzmi i duże możliwości dla dziecka. Młoda osoba będzie mogła wtedy spełnić wiele swoich marzeń, zagospodarować środki np. na studia czy kupić pierwszy samochód.

W tym okresie młoda osoba z pewnością będzie miała na co wykorzystać środki. Pomogą mu one lepiej wkroczyć w dorosłe życie. Jeśli zadbamy o pewne kwestie na starcie np.:

  • prawo jazdy,
  • samochód,
  • możliwość przeprowadzki do innego miasta na studia itd.

to nasze dziecko będzie miało łatwiejszy start, więcej możliwości i będzie mogło osiągnąć dużo lepsze efekty, aniżeli startując w życiu od zera, dorabiając się wszystkich potrzebnych rzeczy samodzielnie.
Nowe mieszkanie 18-latków - sfinansowane z 500+

Inwestycja w mieszkanie dla dziecka

Bardzo dobrym posunięciem — szczególnie gdy dziecko jest małe, jest odkładanie środków na mieszkanie. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka, a chcąc zadbać o dziecko, nie będziemy mogli zaoferować mu nic lepszego niż własny niezależny kąt.

Dzięki mieszkaniu będzie mogło założyć w przyszłości łatwiej swoją rodzinę czy nie ponosić dużych kosztów z tytułu wynajmu. O ile nie odłożymy z 500 plus sumy na całe mieszkanie, o tyle możemy odłożyć już znaczną, a nawet większą część tej sumy. Otrzymanie kredytu z takim wkładem własnym będzie bardzo proste i umożliwi zakup wymarzonego mieszkania.

Jeśli samodzielnie jako rodzice posiadamy zdolność kredytową, możemy odwrócić nieco kolejności i jeszcze bardziej wykorzystać środki z 500+. Możemy sami kupić mieszkanie na kredyt oraz wynajmować je, a spłacać z czynszu uzyskanego przez lokatorów i środków pozyskanych z 500+. Manewr taki jest bardzo dobrym procesem szczególnie jeśli otrzymujemy kwotę na dwoje lub troje dzieci. W takiej sytuacji ratę kredytu możemy pokryć nawet ze samego świadczenia.

Sprawdź: Inwestycje alternatywne – metale szlachetne, sztuka, drogie alkohole – jak przechowywać?

Lokaty, obligacje, fundusze inwestycyjne – czyli jak przechowywać pieniądze

Ważnym aspektem inwestowania środków z programu Rodzina 500 plus w dziecko jest ich przechowywanie. Przeważnie wyznaczając cel, nie myślimy o tym, w jaki sposób przechowywać pieniądze. Robiąc to odpowiednio, zyskujemy na bezpieczeństwie oraz możemy zyskać jeszcze więcej profitów. Z pewnością powinniśmy dywersyfikować przechowywanie pieniędzy przynajmniej w najmniejszym stopniu.

W razie upadku banku, kradzieży czy niewypłacalności funduszu inwestycyjnego nie stracimy całości zebranych pieniędzy. Warto wybierać te jedynie w pełni bezpieczne — mniej intratne sposoby takie jak:

  • lokaty,
  • fundusze z gwarancją kapitału czy
  • obligacje państwowe gwarantowane przez państwo.

Należy unikać lokat czy ryzykownych inwestycji w biznesy czy przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu. W ten sposób uzyskując nawet minimalny zysk, już uchronimy środki przed inflacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *