Wymiana waluty - w kantorze internetowym - dolar - PLN z rąk do rąk

Ranking e-kantorów online – wymiana walut online – czy warto?

Kantory internetowe to miejsca, które w dalszym ciągu powodują wiele wątpliwości wśród osób, które chcą wymieniać w nich gotówkę. Są to jednak na tyle sprawdzone i transparentne miejsca, iż bez większych obaw możemy korzystać z ich usług wymieniają waluty wielu opcjach. Czym zatem są kantory internetowe? Jak wymienia się w nich walutę i dlaczego warto robić to online? Wszystkie najważniejsze informacje o internetowej wymianie walut prezentujemy poniżej.

Ranking e-kantorów 2022 – wymiana walut online

Kantor internetowy
Informacje
internetowykantor - banner - 300x250

InternetowyKantor.pl

Wymień walutę!

 1. 19 walut do wyboru.
 2. Kurs średni bez spreadu.
 3. Bonus przy rejestracji – punkty do wykorzystania.
 4. Dostęp 24h/7 dni w tygodniu.
 1. 4 waluty do wyboru – euro, dolar, funt brytyjski i frank szwajcarski.
 2. 50% zniżki na prowizję dla nowych klientów.
 3. Wygodna wymiana waluty przez 24h poprzez aplikację iOS lub Android
 4. Bon do Allegro na 30 zł.
kantor walutowy alior banku banner

E-kantor Alior Banku

Wymień walutę!

 1. Ponad 10 walut obcych do wyboru.
 2. Bezpłatne przelewy zagraniczne oraz rodzime.
 3. Bonus przy rejestracji – punkty do wykorzystania.
 4. Wygodna wymiana waluty przez 24h poprzez aplikację iOS lub Android.

Kantor internetowy – czym jest?

Kantory internetowe to miejsca w Internecie, w których możemy online wymienić walutę prawie tak samo jak w dowolnym fizycznym punkcie w naszej miejscowości. Funkcjonują one w postaci serwisów internetowych, na które możemy przelać pieniądze z własnego konta – dajmy na to złotówki –  i wysłać na drugie nasze walutowe konto środki, które wymieniliśmy. Na rynku istnieje wiele internetowych kantorów.

Są to duże – najczęściej globalnie działające firmy, które umożliwiają szybką i korzystną wymianę walut. Są to instytucje finansowe podlegające regulacjom oraz działające w legalny i transparentny sposób. E-kantory mają miliony klientów.

Aby skorzystać z usług kantorów internetowych nie musimy spełnić żadnych specyficznych wymogów czy uiszczać opłat. Przeważnie jedynym warunkiem jest założenie konta klienta i bycie osobą pełnoletnią. Celem kantorów internetowych jest wymienienie walut w korzystny sposób z niskim spreadem. Kantory internetowe oferują przeważnie dużą liczbę nawet egzotycznych walut.

Karty wielowalutowe jako opcja

Kantory internetowe posiadają również dodatkowe usługi oprócz samej wymiany walut. Przede wszystkim są to karty wielowalutowe, które umożliwiają wydawanie środków z konta klienta kantoru, na które przelaliśmy nasze pieniądze. Oznacza to, iż po wykupieniu konkretnej ilości waluty możemy wydawać ją bezpośrednio poprzez kartę debetową i nie musimy przesłać pieniędzy z powrotem na nasze konto, a także wypłacać ich w bankomacie.

Niektóre kantory internetowe oferują giełdy wewnętrzne dla klientów, na których można wymieniać się walutami po jeszcze korzystniejszych kursach – umówionych obopólnie z innymi osobami przez publikację ofert na giełdzie.

Jak dochodzi do wymiany waluty online?

Kantory internetowe działają na ogólnej takiej samej zasadzie. Pierwszym krokiem, aby z nich skorzystać jest założenie konta klienta. W danym kantorze definiujemy nasze konto bankowe i rejestrujemy się jako klienci. Często musimy potwierdzić swoją tożsamość przesyłając drobny przelew z naszego rachunku bankowego na konto kantoru, w ten sposób aktywując konto klienta.

Wymiana waluty - w kantorze internetowym - dolar - PLN z rąk do rąkGdy mamy już aktywne, zweryfikowane konto klienta wraz z dwoma numerami rachunków w złotówkach i obcej walucie, możemy rozpocząć jej wymianę. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności należy przesłać pewną walutę na konto kantoru i wymienić ją na inną walutę. Możemy zrobić to w dowolnym momencie oczekując na satysfakcjonujący nas kurs. Następnie środki zostaną wysłane na nasze drugie konto.

Drugim nieco innym sposobem wymiany waluty w kantorach internetowych jest uprzednie zamówienie konkretnej sumy w danej walucie, a następnie wysłanie konkretnego przelewu na konto kantoru. Automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty zamówiona suma innej waluty zostanie odesłana na nasz rachunek walutowy.

Dlaczego warto z korzystać z kantorów internetowych? Zalety wymiany walut online

Korzystanie z kantorów internetowych ma wiele zalet. Przede wszystkim wymiana walut w nich to najniższe na rynku możliwe spready (nie licząc być może Revoluta, który jednak nie jest kantorem, a kartą wielowalutową). Różnica między kupnem a sprzedażą walut w kantorach internetowych jest wręcz symboliczna i najczęściej wynosi jedynie kilka groszy. Jest to banalna różnica w porównaniu z kantorami naziemnymi, gdzie spread wynosi kilkanaście groszy.

Bankowe kursy wymiany często posiadają spread w wysokości nawet kilkudziesięciu groszy. Wymiana waluty w kantorach internetowych po tak atrakcyjnym kursie jest możliwa dzięki m.in. niskim kosztom prowadzenia biznesu czy dużemu obrotowi, a także konkurencyjności. Dzięki tym wszystkim czynnikom możemy wymienić walutę korzystnie finansowo. Jest to szczególnie ważne przy dużych sumach, gdzie nawet małe różnice w spreadzie, mogą dawać spore oszczędności lub straty.

Sprawdź: Forex trading – czym jest rynek handlu walutami online?

Kolejną zaletą kantorów internetowych jest wygoda. Walutę możemy wymienić bez wychodzenia z domu przesyłając ją do kantoru i otrzymując przelew powrotny. Samo założenie konta w kantorze jest bardzo proste, a obsługa konta klienta nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Sam czas wymiany walut, jeśli posiadamy konto w takim samym banku jak kantor jest bardzo krótki. Przeważnie kantory internetowe posiadają kilka lub kilkanaście kont w najpopularniejszych bankach, dzięki czemu waluty możemy wymieniać praktycznie w czasie rzeczywistym.

Aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest kwestia bezpieczeństwa. Wymieniając pieniądze w kantorach internetowych nie musimy samodzielnie udawać się fizycznie z dużą ilością gotówki do kantorów naziemnych. Nie jesteśmy również narażeni na otrzymanie podrobionych pieniędzy lub próbę oszustwa. Cała wymiana odbywa się na bezpiecznym portalu internetowym, który posiada szyfrowanie, a także według transparentnego procesu. Największe kantory internetowe działają w pełni przejrzyście, gdyż nie mogą pozwolić sobie nawet na najmniejsze uchybienia z racji działania na dużą skalę.

Sprawdź: Kredyty hipoteczne online – ranking 2022 – jak wnioskować? Koszty i parametry

Kiedy warto wymieniać waluty przez Internet?

Choć wymiana pieniędzy w kantorach internetowych jest ogólnie korzystna, warto szczególnie skorzystać z tego rozwiązania w kilku przypadkach:

 1. Przede wszystkim warto robić to, gdy wymieniamy duże sumy pieniędzy, aby zadbać o maksymalne bezpieczeństwo transakcji.
 2. Warto robić to również jeśli wymieniamy pieniądze regularnie, aby móc korzystać z jak najniższego spreadu. Kantory internetowe będą również dobrym rozwiązaniem jeśli wróciliśmy z zagranicy lub chcemy wymienić walutę okazjonalnie.
 3. W kantorach internetowych warto wymieniać walutę również jeśli często robimy zakupy zagraniczne. W takiej sytuacji, aby nie korzystać z kursu bankowego, który jest skrajnie niekorzystny wykonując płatności, zdecydowanie lepiej jest najpierw wymienić pieniądze na inną walutę po korzystnym kursie i zapłacić właśnie nią, a nie złotówkami z automatycznym przewalutowaniem podczas transakcji, gdzie często doliczane są również prowizje i opłaty za transakcję.
 4. Kantory internetowe będą też dobrym rozwiązaniem jeśli często podróżujemy za granicę. Posiadając karty wielowalutowe dołączone do naszych kont w dolarach, frankach czy euro, możemy jeszcze w ten sposób zasilać je przed wyjazdem odpowiednią kwotą, którą wymienimy wcześniej po atrakcyjnym kursie w e-kantorach. W sytuacji, gdyby zabrakło nam pieniędzy podczas wyjazdu, wystarczy, że dokonamy wymiany po raz kolejny, powtarzając cały proces nawet i zagranicą.