Wymiana waluty - w kantorze internetowym - dolar - PLN z rąk do rąk

Ranking e-kantorów online – wymiana walut online – czy warto?

Kantory internetowe to miejsca, które w dalszym ciągu powodują wiele wątpliwości wśród osób, które chcą wymieniać w nich gotówkę. Są to jednak na tyle sprawdzone i transparentne miejsca, iż bez większych obaw możemy korzystać z ich usług wymieniają waluty wielu opcjach. Czym zatem są kantory internetowe? Jak wymienia się w nich walutę i dlaczego warto robić to online? Wszystkie najważniejsze informacje o internetowej wymianie walut prezentujemy poniżej.

Ranking e-kantorów 2022 – wymiana walut online

Kantor internetowy
Informacje
internetowykantor - banner - 300x250

InternetowyKantor.pl

Wymień walutę!

 1. 19 walut do wyboru.
 2. Kurs średni bez spreadu.
 3. Bonus przy rejestracji – punkty do wykorzystania.
 4. Dostęp 24h/7 dni w tygodniu.
 1. 4 waluty do wyboru – euro, dolar, funt brytyjski i frank szwajcarski.
 2. 50% zniżki na prowizję dla nowych klientów.
 3. Wygodna wymiana waluty przez 24h poprzez aplikację iOS lub Android
 4. Bon do Allegro na 30 zł.
kantor walutowy alior banku banner

E-kantor Alior Banku

Wymień walutę!

 1. Ponad 10 walut obcych do wyboru.
 2. Bezpłatne przelewy zagraniczne oraz rodzime.
 3. Bonus przy rejestracji – punkty do wykorzystania.
 4. Wygodna wymiana waluty przez 24h poprzez aplikację iOS lub Android.

Kantor internetowy – czym jest?

Kantory internetowe to miejsca w Internecie, w których możemy online wymienić walutę prawie tak samo jak w dowolnym fizycznym punkcie w naszej miejscowości. Funkcjonują one w postaci serwisów internetowych, na które możemy przelać pieniądze z własnego konta – dajmy na to złotówki –  i wysłać na drugie nasze walutowe konto środki, które wymieniliśmy. Na rynku istnieje wiele internetowych kantorów.

Są to duże – najczęściej globalnie działające firmy, które umożliwiają szybką i korzystną wymianę walut. Są to instytucje finansowe podlegające regulacjom oraz działające w legalny i transparentny sposób. E-kantory mają miliony klientów.

Aby skorzystać z usług kantorów internetowych nie musimy spełnić żadnych specyficznych wymogów czy uiszczać opłat. Przeważnie jedynym warunkiem jest założenie konta klienta i bycie osobą pełnoletnią. Celem kantorów internetowych jest wymienienie walut w korzystny sposób z niskim spreadem. Kantory internetowe oferują przeważnie dużą liczbę nawet egzotycznych walut.

Sprawdź: Revolut – opinie o karcie, koncie, wymianie walut – logowanie i opłaty

Karty wielowalutowe jako opcja

Kantory internetowe posiadają również dodatkowe usługi oprócz samej wymiany walut. Przede wszystkim są to karty wielowalutowe, które umożliwiają wydawanie środków z konta klienta kantoru, na które przelaliśmy nasze pieniądze. Oznacza to, iż po wykupieniu konkretnej ilości waluty możemy wydawać ją bezpośrednio poprzez kartę debetową i nie musimy przesłać pieniędzy z powrotem na nasze konto, a także wypłacać ich w bankomacie.

Niektóre kantory internetowe oferują giełdy wewnętrzne dla klientów, na których można wymieniać się walutami po jeszcze korzystniejszych kursach – umówionych obopólnie z innymi osobami przez publikację ofert na giełdzie.

Jak dochodzi do wymiany waluty online?

Kantory internetowe działają na ogólnej takiej samej zasadzie. Pierwszym krokiem, aby z nich skorzystać jest założenie konta klienta. W danym kantorze definiujemy nasze konto bankowe i rejestrujemy się jako klienci. Często musimy potwierdzić swoją tożsamość przesyłając drobny przelew z naszego rachunku bankowego na konto kantoru, w ten sposób aktywując konto klienta.

Wymiana waluty - w kantorze internetowym - dolar - PLN z rąk do rąkGdy mamy już aktywne, zweryfikowane konto klienta wraz z dwoma numerami rachunków w złotówkach i obcej walucie, możemy rozpocząć jej wymianę. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności należy przesłać pewną walutę na konto kantoru i wymienić ją na inną walutę. Możemy zrobić to w dowolnym momencie oczekując na satysfakcjonujący nas kurs. Następnie środki zostaną wysłane na nasze drugie konto.

Drugim nieco innym sposobem wymiany waluty w kantorach internetowych jest uprzednie zamówienie konkretnej sumy w danej walucie, a następnie wysłanie konkretnego przelewu na konto kantoru. Automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty zamówiona suma innej waluty zostanie odesłana na nasz rachunek walutowy.

Dlaczego warto z korzystać z kantorów internetowych? Zalety wymiany walut online

Korzystanie z kantorów internetowych ma wiele zalet. Przede wszystkim wymiana walut w nich to najniższe na rynku możliwe spready (nie licząc być może Revoluta, który jednak nie jest kantorem, a kartą wielowalutową). Różnica między kupnem a sprzedażą walut w kantorach internetowych jest wręcz symboliczna i najczęściej wynosi jedynie kilka groszy. Jest to banalna różnica w porównaniu z kantorami naziemnymi, gdzie spread wynosi kilkanaście groszy.

Bankowe kursy wymiany często posiadają spread w wysokości nawet kilkudziesięciu groszy. Wymiana waluty w kantorach internetowych po tak atrakcyjnym kursie jest możliwa dzięki m.in. niskim kosztom prowadzenia biznesu czy dużemu obrotowi, a także konkurencyjności. Dzięki tym wszystkim czynnikom możemy wymienić walutę korzystnie finansowo. Jest to szczególnie ważne przy dużych sumach, gdzie nawet małe różnice w spreadzie, mogą dawać spore oszczędności lub straty.

Sprawdź: Forex trading – czym jest rynek handlu walutami online?

Kolejną zaletą kantorów internetowych jest wygoda. Walutę możemy wymienić bez wychodzenia z domu przesyłając ją do kantoru i otrzymując przelew powrotny. Samo założenie konta w kantorze jest bardzo proste, a obsługa konta klienta nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Sam czas wymiany walut, jeśli posiadamy konto w takim samym banku jak kantor jest bardzo krótki. Przeważnie kantory internetowe posiadają kilka lub kilkanaście kont w najpopularniejszych bankach, dzięki czemu waluty możemy wymieniać praktycznie w czasie rzeczywistym.

Aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest kwestia bezpieczeństwa. Wymieniając pieniądze w kantorach internetowych nie musimy samodzielnie udawać się fizycznie z dużą ilością gotówki do kantorów naziemnych. Nie jesteśmy również narażeni na otrzymanie podrobionych pieniędzy lub próbę oszustwa. Cała wymiana odbywa się na bezpiecznym portalu internetowym, który posiada szyfrowanie, a także według transparentnego procesu. Największe kantory internetowe działają w pełni przejrzyście, gdyż nie mogą pozwolić sobie nawet na najmniejsze uchybienia z racji działania na dużą skalę.

Sprawdź: Kredyty hipoteczne online – ranking 2022 – jak wnioskować? Koszty i parametry

Kiedy warto wymieniać waluty przez Internet?

Choć wymiana pieniędzy w kantorach internetowych jest ogólnie korzystna, warto szczególnie skorzystać z tego rozwiązania w kilku przypadkach:

 1. Przede wszystkim warto robić to, gdy wymieniamy duże sumy pieniędzy, aby zadbać o maksymalne bezpieczeństwo transakcji.
 2. Warto robić to również jeśli wymieniamy pieniądze regularnie, aby móc korzystać z jak najniższego spreadu. Kantory internetowe będą również dobrym rozwiązaniem jeśli wróciliśmy z zagranicy lub chcemy wymienić walutę okazjonalnie.
 3. W kantorach internetowych warto wymieniać walutę również jeśli często robimy zakupy zagraniczne. W takiej sytuacji, aby nie korzystać z kursu bankowego, który jest skrajnie niekorzystny wykonując płatności, zdecydowanie lepiej jest najpierw wymienić pieniądze na inną walutę po korzystnym kursie i zapłacić właśnie nią, a nie złotówkami z automatycznym przewalutowaniem podczas transakcji, gdzie często doliczane są również prowizje i opłaty za transakcję.
 4. Kantory internetowe będą też dobrym rozwiązaniem jeśli często podróżujemy za granicę. Posiadając karty wielowalutowe dołączone do naszych kont w dolarach, frankach czy euro, możemy jeszcze w ten sposób zasilać je przed wyjazdem odpowiednią kwotą, którą wymienimy wcześniej po atrakcyjnym kursie w e-kantorach. W sytuacji, gdyby zabrakło nam pieniędzy podczas wyjazdu, wystarczy, że dokonamy wymiany po raz kolejny, powtarzając cały proces nawet i zagranicą.