karta debetowa revolut przeslana pocztą rozpakowana

Revolut – opinie o karcie, koncie, wymianie walut – logowanie i opłaty

Revolut to jeden z największych fintech-ów na świecie który zyskał sporą ilość zwolenników — szczególnie w Polsce świadcząc usługi bankowe nowej generacji. Jest on często stawiany pomiędzy bankami tradycyjnymi a instytucjami finansowymi budząc przy tym wiele pytań. Czym zatem jest Revolut, jakie konta bankowe oferuje i jak działa aplikacja nowej bankowości mobilnej? Wszystkie najważniejsze informacje o tym ciekawym banku prezentujemy poniżej.

Czym jest Revolut i czy działa zgodnie z prawem?

Revolut to jeden z najnowocześniejszych fintech-ów działających w branży finansowej, który jest wręcz pionierem globalnej bankowości mobilnej. Jest to prawdziwy bank, ponieważ posiada licencję bankową wydaną przez bank centralny na Litwie. Instytucja świadczy swoje usługi mobilne w smartfonach poprzez aplikację wszystkim zainteresowanym chcącym skorzystać z jego usług w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami.

revolut logo 300x250 pxCo warto podkreślić, Revolut jest pierwszym tego typu działającym projektem na globalną skalę i szczyci się iż oferuje bankowość nowej generacji. Projekt ten został założony w Wielkiej Brytanii i początkowo był jedynie instytucją finansową. Kilka lat temu uzyskał jednak status banku i działa na licencji litewskiej. Chcąc zacząć korzystać z Revoluta otrzymujemy gwarancję naszych środków na podstawie prawa europejskiego, a nasze środki są zabezpieczone przez BFG czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Geneza pomysłu na mobilny bank

Pomysł jaki przyświecał twórcom, którzy prowadzą Revoluta to bankowość w telefonie oferująca znacznie więcej od tradycyjnych banków, które nie dają tak wiele jak mogłyby oferować swoim klientom. W rzeczywistości Revolut jest bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnej bankowości, która posiada wiele zalet.

W przeciwieństwie do innych instytucji finansowych oferujących podobne funkcjonalności finansowe jest jednak bankiem, a nie prywatną firmą.

Jak działa konto Revolut i aplikacja?

Samo zakładanie konta bankowego nowej generacji w Revolut jest bardzo prosto. Wystarczy pobrać aplikację Revolut na nasz telefon, a następnie podać dane. Posługiwanie się kontem w podstawowej ograniczonej wersji nie wymaga potwierdzenia danych, a jeśli chcemy korzystać z rachunku bez limitów – musimy potwierdzić naszą tożsamość zdjęciem dowodu osobistego i zrobić selfie.

Waluta rachunku w Revolut – euro czy złoty?

Konto przypisane jest do konkretnego numeru telefonu, a logujemy się na nie przy pomocy czterocyfrowego numeru PIN ustalonego podczas rejestracji. Aplikacja jest głównym miejscem, w którym możemy korzystać z naszego konta. Do dyspozycji otrzymujemy wszystkie funkcjonalności rachunku, który prowadzony jest domyślnie w euro i posiada takiż sam numer IBAN, na który możemy wpłacać pieniądze. Możemy również otwierać wiele subkont w różnych walutach np. w polskich złotych i przechowywać środki w rodzimej walucie.

Funkcjonalności konta Revolut – przelewy, wymiana walut, wypłata

Przy pomocy aplikacji konta bankowego możemy:

  • przyjmować i wysyłać przelewy,
  • kupować różne waluty,
  • płacić kartą debetową wydaną do konta,
  • wypłacać pieniądze z bankomatu,
  • wymieniać waluty według korzystnego kursu (o czym piszemy dalej)
  • a nawet wnioskować o kredyty po zbadaniu zdolności kredytowej.

Do dyspozycji mamy również wiele innych funkcji takich jak zniżki w niektórych sklepach, cashback czy możliwość kupowania akcji i kryptowalut.

Co daje konto premium?

Posiadając konto premium, za które będziemy płacili miesięcznie ok. kilkunastu – kilkudziesięciu złotych otrzymamy wyższy limit darmowych wypłat gotówkowych z bankomatów, priorytetową pomoc, ubezpieczenie bagażu podróżnego a nawet wejście do poczekalni VIP na lotniskach.

W Revolucie możemy korzystać zarówno z konta osobistego jak i firmowego. Dostępne są również różne plany taryfowe, od darmowego po płatne gdzie możemy dostosować swoje konto i funkcjonalności, z których będziemy korzystać zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Sprawdź: Przelewy Elixir i Express Elixir oraz Sorbnet – czym są? Jak działają?

Kurs międzybankowy i karta wielowalutowa

Flagową funkcją, która wyróżnia Revoluta na tle wszystkich innych fintech-ów, projektów finansowych czy banków jest międzybankowy kurs wymiany walut. Jest to uśredniony kurs bez ceny kupna i sprzedaży czyli tzw. spreadu. Waluty wymieniamy po aktualnej wartości bez jakiejkolwiek straty.

karta debetowa revolut przeslana pocztą rozpakowanaOtrzymujemy do tego wielowalutową kartę, którą możemy płacić w wielu różnych walutach na całym świecie. Karta automatycznie pobiera środki z naszego subkonta w danej walucie lub automatycznie zmienia określoną potrzebną ilość środków na zapłacenie w walucie lokalnej z naszego konta, na którym posiadamy np. złotówki.

Jest ona wydawana  przez renomowanych wydawców takich jak Visa czy MasterCard, a więc nie będziemy mieli też problemu z jej akceptacją.

Sprawdź: Ranking e-kantorów online – wymiana walut online – czy warto?

Opinie o Revolucie – plusy i minusy – kontakt z obsługą

Zdecydowanie największym plusem Revoluta jest dążenie fintechu do zaoferowania wszystkiego co najlepsze w bankowości. Tak właśnie można określić funkcjonowanie aplikacji, która jest wręcz kompletna i oferuje wszystkie funkcje dostępne w poszczególnych bankach, a nawet więcej.

Samo założenie konta, a także jego obsługa i użytkowanie nie są problematyczne, o co obawia się wiele osób. Konto działa stabilnie, a w razie problemów możemy skontaktować się z obsługą, której część doradców to Polacy.

Dużym plusem Revoluta jest możliwość atrakcyjnego wymienienia walut po kursie międzybankowym. Jeśli zatem wymieniamy waluty często i w dużej ilości będziemy mogli oszczędzać spore środki. W porównaniu z polskimi bankami aplikacja, a także samo konto działała bez częstych przerw technicznych czy awarii, a także oferuje wiele dodatkowych funkcjonalności, które będą pomocne nam na co dzień takie jak np. szybkie ubezpieczenie czy zniżki w niektórych sklepach.

Sporą zaletą Revoluta jest również nadążanie, a wręcz brylowanie w nowych technologiach. Widać to dobrze w małych elementach, które z pozoru są błahe, a które znacznie ułatwiają nam życie. Do wyboru mamy np. metalowe karty, którymi możemy płacić na co dzień, co już samo w sobie jest niezwykle ciekawe.

Sprawdź: Płatności odroczone – pomoc w zakupach czy krok ku zadłużeniu?

Dodatkowo, możemy również łatwo jednym kliknięciem blokować kartę debetową w razie jej kradzieży, a także tworzyć jednorazowe lub wielorazowe karty wirtualne do płatności internetowych. Możemy również włączyć obsługę autoryzacji transakcji karty, która będzie działała jedynie wtedy kiedy nasz telefon będzie znajdował się blisko miejsca zamieszkania, co jest jednym z wręcz awangardowych zabezpieczeń tego typu.

Sama marka, co warto również podkreślić jest stabilna, a także wiarygodna gdyż ma wiele milionów użytkowników, działa od kilku lat i nigdy nie wykonała żadnego ruchu, który mogłoby wzbudzić choćby cień wątpliwości lub zagrozić jej bankructwem i utratą licencji bankowej Litwy.