Kredyt gotówkowy - plik banknotów o nominalne 500 zł

Kredyt gotówkowy online – ranking 2023 – czy warto go wziąć?

Kredyt gotówkowy online z pewnością jest jednym z najpopularniejszych typów kredytów. Umożliwia on otrzymanie gotówki do ręki na dany cel oraz jego realizację. Jest też szeroko oferowany i wręcz funkcjonuje jako produkt flagowy wszystkich banków. Często jednak nie wiemy do końca czym jest ten rodzaj zobowiązania, jak funkcjonuje, jakie ma zalety, jakie wady oraz jak go dokładnie uzyskać? W poniższym artykule odpowiadamy na wszystkie te pytania oraz podpowiadamy, kiedy warto wziąć taki kredyt. Krótki poradnik wraz z ofertami kredytów od poszczególnych banków w dalszej części tekstu tuż za rankingiem ofert kredytu gotówkowego online.

Ranking kredytu gotówkowego online 2023

Bank
Kwota kredytu
Czas na spłatę
RRSO
Santander Banner kredyt gotówkowy

Santander

Weź kredyt!

1000 – 100 000 zł
3 – 120 miesięcy
7,45%
1000 – 160 000 zł
12 – 60 miesięcy
6,23%
Getin Bank kredyt gotówkowy

Getin Bank

Weź kredyt!

500 – 200 000 zł
3 – 120 miesięcy
7,40%
Credit Agricole kredyt gotówkowy

Credit Agricole

Weź kredyt!

1000 – 100 000 zł
3 – 120 miesięcy
7,45%
1000 – 150 000 zł
9 – 96 miesięcy
9,65%
500 – 200 000 zł
3 – 120 miesięcy
11,56%
BNP Paribas - kredyt gotówkowy banner

BNP Paribas

Weź kredyt!

1000 – 200 000 zł
6 – 120 miesięcy
12,40%
500 – 176 020 zł
2 – 96 miesięcy
13,05% – 13,77%
500 – 61 000 zł
48 – 60 miesięcy
13,65%

Informacje w tabeli nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.). Proszę zwrócić uwagę na to, że mają one wyłącznie charakter prezentacyjny. Oferty prezentowane przez banki na ich stronach mogą się różnić od symulacji ofert zaprezentowanych na TwojaPierwszaPożyczka.pl. Stan na dzień 17.12.2020 r.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy - plik banknotów o nominalne 500 złKredyt gotówkowy to kredyt udzielany klientowi banku. Jest on oferowany na podstawie prawa bankowego oraz umowy pisemnej. Są w niej wyszczególnione:

 • okres kredytowania,
 • suma, jaką pożyczamy od banku,
 • rodzaj oprocentowania – stałe lub zmienne.

W dokumencie tym są również opisane inne opłaty i warunki, pod którymi będziemy musieli się podpisać. Kredytobiorca zobowiązuje się zaś do spłacenia i oddania w ustalonym terminie poszczególnych rat lub kwoty wraz z odsetkami.

Ważne! Kredyty są udzielane  na konkretny cel i należy wykorzystać go zgodnie z przeznaczeniem. Jak sama nazwa wskazuje jest wypłacanyw gotówce do ręki lub przelewem na konto bankowe.

Kredyt gotówkowy jest jednym z podstawowych i najpopularniejszych na rynku. Jego popularność wynika z faktu uniwersalności i możliwości przeznaczenia środków na różne kwestie.

Gdzie go uzyskać?

Kredytów gotówkowych udzielają wszystkie komercyjne banki i jest to wręcz produkt flagowych tych instytucji. Aby go otrzymać, należy złożyć wniosek kredytowy oraz spełnić wymagania banku. Banki, aby go udzielić, z kolei są zobowiązane do zbadania zdolności kredytowej wnioskodawcy. Mogą jednak podejmować decyzje samodzielnie na podstawie własnych wytycznych.

Kredyt gotówkowy – jak wnioskować?

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy jest możliwe na dwa sposoby:

 1. Pierwszy z nich — tradycyjny to udanie się do banku osobiście oraz wypełnienie wszystkich formalności w placówce. Najczęściej wizyta taka trwa ok. kilkudziesięciu minut. W jej trakcie z doradcą wypełnimy wniosek kredytowy, odpowiadając na pytania, a następnie wniosek jest wysyłany do centrali banku w celu uzyskania odpowiedzi.
  We wniosku podawać będziemy wiele informacje. Dotyczyć one będą naszej sytuacji zawodowej oraz zarobków, sytuacji finansowej oraz wydatków czy danych osobowych i o naszej sytuacji życiowej. Następnie wyrażamy zgodę na weryfikację w bazach danych takich jak BIK lub Krajowy Rejestr Długów oraz na zbadanie naszej zdolności kredytowej. Wniosek wraz ze wszystkimi informacjami jest sprawdzany przez analityków i jeśli spełnimy warunki banku, otrzymujemy pozytywną decyzję, a środki wydawane są nam na konto bankowe.
 2. Drugim sposobem wnioskowania o kredyt gotówkowy oraz jego otrzymania jest złożenie wniosku internetowego — przez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną. W tej opcji wniosek i wszystkie pola w formularzu uzupełniamy samodzielnie i nie musimy wychodzić z domu, aby otrzymać taki kredyt. Cały proces trwać może wraz z przyznaniem kredytu i wypłatą środków od kilkudziesięciu minut do 1-2 dni roboczych w zależności, o jaką sumę wnioskujemy i jakie procedury ma konkrety bank.

Plusy i korzyści pożyczania w banku

Kredyt gotówkowy ma wiele zalet. Pierwszą taką korzyścią jest jego forma. Biorąc kredyt gotówkowy, otrzymujemy pieniądze do ręki, które możemy wydać na dowolny sposób zgodnie z przeznaczeniem kredytu. Oznacza to, że nie mamy dużo więcej opcji np. zakupu samochodu tylko przy kredycie samochodowym, który oferowany jest tylko w części komisów.

Drugim plusem kredytu gotówkowego jest fakt udzielania go przez bank. Jest to instytucja wiarygodna, która podlega ścisłemu nadzorowi finansowemu. Chroni nas także prawo bankowe, więc nie musimy obawiać się niekorzystnych zapisów czy jakości współpracy. Banki posiadają również wiele placówek bankowych w całej Polsce, do których możemy udać się w sprawie kredytu, a także szerokie zaplecze pomocy w internecie.

Wnioskowanie o kredyt bez wychodzenia z domu - kobieta i komputerSam kredyt pozyskać możemy całkowicie sieci internetowo, nie wychodząc z domu. Korzyścią, którą docenią osoby starające się o małe sumy do kilku tysięcy złotych jest uproszenie procedur – trzecia zaleta. Z biegiem lat stają się one coraz bardziej przyjazne. Wnioskując o małe sumy, wystarczy oświadczenie o zarobkach i nie będziemy musieli przedstawiać wielu zaświadczeń czy dokumentacji.

Na rynku działa wiele banków udzielających kredyty gotówkowe. Jest to czwarty wielki plus – istnieje konkurencja. Bez trudu będziemy mogli wybrać taki który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Duża konkurencja to również możliwość uzyskania atrakcyjnej oferty. Banki też coraz częściej oferują kredyty w promocjach, które są niezwykle korzystne dla klientów.

Branie i korzystanie z kredytów bankowych jest też korzystne pod względem budowania pozytywnej historii kredytowej. Banki widząc, iż posiadamy takie spłacone kredyty, znacznie chętnie będą chciały udzielić nam kolejnych — znacznie chętniej niż przy posiadaniu różnorodnych pożyczek pozabankowych czy chwilówek. Po spłaceniu kredytu gotówkowego w bazie BIK pozostanie pozytywny wpis, który również będzie budował naszą pozytywną historię kredytową na przyszłość. Wpis tego typu widoczny jest przez 5 lat.

Sprawdź: Elastyczne kredyty konsumenckie – zalety kart kredytowych i limitów w koncie

Kiedy warto zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Z kredytu gotówkowego warto skorzystać w wielu przypadkach:

 1. Pierwszy takim przypadkiem jest sytuacja, w której chcemy sfinansować dany cel, ale nie ma na rynku kredytu dedykowanego, który byłby adekwatny do naszej sytuacji. Biorąc kredyt gotówkowy, możemy zatem zakupić niestandardowe rzeczy, dany model, który nie jest dostępny na raty lub zrobić to w sklepie, który nie obsługuje rat, a ma np. dużo tańszy cennik.
 2. Kredyt gotówkowy jest również stosunkowo łatwo otrzymać. Wybierając banki o najniższych wymaganiach, możemy go otrzymać spełniając jego podstawowe parametry. Warto zatem decydować się na te rozwiązanie, gdy nie jesteśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej i zastanawiamy się, czy wziąć pożyczkę prywatną. Jeśli istnieje taka możliwość, warto zatem wybrać kredyt gotówkowy i skorzystać z jego wielu zalet.
 3. Sytuacją, w której warto wziąć kredyt gotówkowy, jest również ta, kiedy chcemy pożyczyć bardzo dużą sumę pieniędzy. Wiązać się to będzie z umową na długi okres. Warto za partnera mieć w takim wypadku bank, który jest renomowany. Jeśli również chcemy być chronieni przez prawo bankowe, w takiej lub innej sytuacji, warto sięgać po kredyty gotówkowe, a nie szybkie pożyczki prywatne udzielane na podstawie kodeksu cywilnego.
 4. Kredyt gotówkowy może być również rozwiązaniem, gdy mamy do opłacenia wydatki nieprzewidziane. Rozłożenie sumy kredytu na niskie raty spowoduje, że będziemy mogli uregulować dane zobowiązanie, a przez kolejne miesiące czy lata będziemy płacili małe sumy nierujnujące naszego budżetu domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *