Influencerki reklamujące produkty przed kamerą

Sposoby na zarobek dla młodych osób bez doświadczenia zawodowego

Jesteś studentem lub właśnie skończyłeś szkołę średnią i pragniesz rozwinąć skrzydła? Wyprowadzka z rodzinnego domu, pierwsza praca, pierwsze lokum, nowe potrzeby i plany… Niezależnie od obranej drogi dla każdego jest to okres pełen wyzwań, szczególnie w kwestii finansowej. W tym artykule zawarliśmy najlepsze ciekawe sposoby na zarobek dla młodych ludzi, które pozwolą zapewnić Ci fundusze niezbędne do przetrwania tego wyjątkowego okresu życia!

Sposoby na zarabianie dla młodych osób bez doświadczenia zawodowego

W Polsce stopa bezrobocia osób w wieku od 15 do 24 lat należy do najwyższych w Europie. Od ponad dekady stopa bezrobocia młodzieży w tym kraju wynosi 14%. Ponadto, polska młodzież boryka się z brakiem możliwości awansu i awansu zawodowego. Praca za granicą może wydawać się rozwiązaniem tych problemów, ale nie dla wszystkich jest to wykonalne. Poza tym, w obliczu restrykcji antycovidowych i postępującego kryzysu, podróżowanie jest utrudnione.

Co więc mogą zrobić młodzi ludzie w Polsce, żeby zarobić dodatkowe pieniądze? Istnieje wiele opcji: mogą pracować jako freelancerzy lub podjąć pracę tymczasową i zamiast tego skupić się na nauce i życiu rodzinnym. Poniżej prezentujemy najciekawsze sposoby na zarabianie dla młodych osób.

Znalezienie pierwszej pracy i zdobycie doświadczenia zawodowego

Mimo bardzo różnych opinii w tym temacie, zakończenie szkoły średniej to bardzo dobry moment na rozpoczęcie pierwszej pracy zarobkowej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na stałą wypłatę (w zależności od formy umowy). Stała wypłata środków zapewnia ciągłość finansową, a co za tym idzie pewność, że będziesz mieć za co opłacić czynsz w przyszłym miesiącu.

Dodatkowo zdobywasz cenne doświadczenie, powiększasz swoje kompetencje, a także zyskujesz rozeznanie czy dana aktywność zawodowa daje ci satysfakcję. To ostatnie może mieć istotny wpływ na twoje przyszłe decyzje związane z wyborem drogi zawodowej.

Prowadzenie korepetycji

Jesteś mistrzem matematyki, fizyki, a może czujesz się mocny z historii i wiedzy o społeczeństwie? Grasz na instrumencie, uprawiasz sport lub świetnie mówisz w języku obcym? W takim razie masz świetną podstawę, aby prowadzić korepetycje dla młodszych uczniów. Nie musisz mieć żadnych uprawnień czy dużego doświadczenia, grunt to otwarcie na innych ludzi i umiejętność przełożenia swojej wiedzy na słowa.

młoda korepetytorka pomaga nastolatce w pracy domowej - korepetycjeAby zostać korepetytorem wystarczy, że zamieścisz ogłoszenie w Internecie lub rozwiesisz je w okolicy, w której chcesz koncentrować swoją działalność. Dobrze się zareklamuj – ludzi zachęca wzmianka o doświadczeniu oraz dojazd do ucznia.

Copywriting – pisanie tekstów na sprzedaż – Gieldatekstow.pl, Textbookers

Pisanie tekstów (usługi copywriterskie) na sprzedaż to jedna z form freelancingu. Jedyne czego potrzebujesz do tej pracy to komputer. Najprostszy sposób na rozpoczęcie sprzedaży własnych artykułów to założenie profilu na jednej ze stron do tego przeznaczonych (np. Giełda Tekstów, Textbookers czy GoodContent.pl).

Gdy już zdobędziesz doświadczenie w content marketingu i zapoznasz się z różnymi formami tekstów możesz podjąć się realizacji zamówień, dotyczących pisania artykułów na konkretne tematy i w konkretnej formie. Plusem takiej działalności jest możliwość wyboru czasu, który chcemy przeznaczyć na pracę. Jednego dnia może to być jedna godzina z samego rana, a innego kilka godzin w środku nocy. W ten sposób możesz samodzielnie planować swoją pracę.

Pomaganie sąsiadom – sprzątanie, prace domowe, opieka nad dzieckiem lub psem

Rozejrzyj się w sąsiedztwie. Może mieszkańcy twojego bloku lub ulicy potrzebują opieki nad psem podczas wyjazdu na wakacje, nie mają z kim zostawić dziecka w weekend, a może szukają osoby która pomoże przy kilku pracach domowych lub dookoła domu, takich jak np. grabienie, odśnieżanie, strzyżenie trawy?

Szukaj ogłoszeń w okolicy, pytaj, proponuj pomoc gdy widzisz osobę w potrzebie. Ludzie z pewnością to docenią, a po wykonaniu dobrej roboty polecą cię innym sąsiadom. W ten sposób możesz nie tylko zarobić, ale również zaskarbić sobie sympatię sąsiadów.

Sprzedawanie rękodzieła

Jeśli masz zacięcie artystyczne, możesz pomyśleć nad sprzedażą własnych wyrobów. Obrazy, kartki okolicznościowe, naczynia z gliny, ręcznie szyte torby, zabawki… Jeśli jesteś dobrym grafikiem znajdź strony, na których można sprzedawać własne obrazki za określone kwoty lub zaprojektować koszulki i inne gadżety z własnymi nadrukami. Możliwości jest wiele!

Sprawdź: Pożyczki w domu – nowość – z obsługą i dojazdem do klienta

Praca jako host lub hostessa – idealne zajęcie dla młodych osób

Dorywcza praca jako promotor lub hostessa to jedna z popularniejszych form zarabiania pieniędzy w młodym wieku. Jeśli jesteś otwarty na ludzi i nie boisz się kontaktu z nimi – ta opcja będzie idealna dla ciebie. Możesz promować towary w sklepach i punktach usługowych, brać udział w eventach lub rozkręcać imprezy w klubach.

Ogłoszenia znajdziesz na wielu stronach internetowych. Dużym plusem pracy jako hostessa jest wybór terminów, w których chcesz podjąć się zlecenia. Trwają one zwykle od jednego dnia do kilku tygodni i przeważnie w weekendy. Pozwala to na pogodzenie pracy ze studiami. W praktyce oznacza też możliwość podjęcia się tylko tych aktywności, które cię interesują.

Sprawdź: Inwestycje alternatywne – metale szlachetne, sztuka, drogie alkohole – jak przechowywać?

Inwestowanie w kryptowaluty lub akcje

Gdy już zdobędziesz pierwsze pieniądze i osiągniesz stabilność finansową, warto pomyśleć o odkładaniu poduszki finansowej. Gdy już zaoszczędzisz sumę, która pozwala Ci przeżyć pewien czas, możesz dopiero myśleć o inwestowaniu swoich pieniędzy. Wszystko po to, aby ich ilość powoli rosła, ani nie malała pod wpływem inflacji.

Jest to opcja dla ambitnych, ponieważ obserwowanie rynków wymaga cierpliwości i systematyczności w zgłębianiu wiedzy. Warto jednak mieć na uwadze to, że nawyk zdobyty w młodym wieku może zaowocować obracaniem dużo większymi kwotami kilka lat później i co za tym idzie dużo większymi zarobkami.

Sprawdź: Jak uchronić się przed inflacją? Rosnące ceny energii, paliw, żywności

Praca jako influencer dla młodych osób – zaistnienie w mediach społecznościowych

Jeśli robisz coś wyjątkowego w swoim życiu lub tworzysz coś, powinieneś pomyśleć o podzieleniu się tym ze światem. W mediach społecznościowych możesz promować na szeroką skalę swoją markę osobistą i zdobywać coraz to większy zasięg osób, które rozpoznają twoją działalność. Nie od razu staniesz się influencerem z setkami tysięcy subskrypcji i lajków. Gdyby zajęcie to było takie proste, paraliby się nim wszyscy.

Influencerki reklamujące produkty przed kamerąW tym przypadku zarobki wynikają z:

  • reklam,
  • sprzedaży treści premium,
  • wynagrodzenia za współpracę w promowaniu produktów lub
  • otrzymywania darmowych przedmiotów do reklamowania.

Pole do popisu jest wielkie, zwłaszcza jeżeli dobrze obracasz się w mediach społecznościowych, masz dryg do fotografowania lub montowania materiałów wideo.

Mamy nadzieję że znalazłeś formę zarabiania idealną dla siebie. Trzymamy kciuki za sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *