Logo firmy Vivus

Vivus – oferta, opinie klientów i recenzja redakcji

Vivus – oferta, opinie klientów i recenzja redakcji
4.1 (81.21%) 33 ocen

Vivus.pl - darmowe pożyczkiO firmie

Vivus jest firmą, która jako pierwsza w Polsce zaoferowała promocję pierwszej pożyczki gratis. Na rynku w Polsce firma działa od 2013 roku i od razu wkroczyła na niego z impetem. Charakteryzuje się w pełni internetową formą działania, a pożyczka jest udzielana bez zbędnych formalności. Co ważne, pożyczkodawca nie dzwoni do pracodawcy, by potwierdzić fakt naszego zatrudnienia, ani nie dzwoni do nas samych, by potwierdzić nasze personalia. Pieniądze przesyłane są na konto w ciągu 15 minut.

Weryfikacja tożsamości klienta odbywa się poprzez przesłanie 0,01 zł (1 grosza) na konto pożyczkodawcy.

Obsługiwane banki do szybkiej wypłaty: mBank, PKO BP, Millennium Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao S.A., Alior Bank, T-Mobile Usługi bankowe, Santander.

Nazwa pożyczkodawcy
Siedziba firmy
Kontakt telefoniczny
Strona www

Adres e-mail

Godziny pracy
Vivus Finance Sp. z o. o.
ul. Żwirki i Wigury 16C

02 – 092 Warszawa

22 206-21-21

22 122-12-27

pn. – pt.: 08:00 – 22:00

sob. – ndz.: 08:00 – 20:00

Oferta Vivus

Pierwsza pożyczka
Kolejne
Oprocentowanie
Okres
Wiek wnioskodawcy
100 do 3000zł
3000 zł do 7500 zł
0%
1 do 30 dni
19 – 78 lat

W Vivus pierwszą pożyczkę w wysokości od 100 zł do 3000 zł otrzymuje się za darmo, a na spłatę zobowiązania jest od 1 do 30 dni. Oznacza to, że spłaca się tyle samo, ile zostało pożyczone np. pożyczamy 3000 zł na 30 dni i po 30 dniach spłacamy 3000 zł. Maksymalna kwota pożyczki wzrośnie już przy drugiej pożyczce i to do kwoty maksymalnej dostępnej w Vivus, czyli do 7500 zł.

Firma zaczynała od oferowania minimalnie 1200 zł za pierwszym razem, a maksymalnie 3000 zł stałym klientom, jednak sytuacja uległa zmianie wraz z rozwojem jej marki jak i konkurencji.

Vivus – zasady otrzymywania pożyczki

Pożyczkobiorcą może zostać każdy, kto:

 • jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej z miejscem zamieszkania na terenie Polski,
 • ma dowód osobisty,
 • posiada telefon komórkowy,
 • posiada rachunek w polskim banku,
 • jest w wieku 20-78 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • ma założony profil użytkownika w Vivus.pl.

Jak wnioskować o kredyt?

O pożyczkę w Vivus wnioskować można na dwa sposoby.

Pierwszy sposób (rejestracja online):

 • wybierz kwotę i okres, na który chcesz otrzymać pożyczkę,
 • kliknij przycisk „Weź pożyczkę”,
 • uzupełnij swoje dane, wypełniając dane we wniosku,
 • wyślij wniosek o pożyczkę naciskając „Zarejestruj się”,
 • ze swojego konta osobistego przelej 1 grosz (0,01 zł) na nasz rachunek bankowy lub skorzystaj z szybkiego przelewu BlueCash (1 pln).

Drugi sposób (telefoniczny):

 •  zadzwoń na numer 22 122-12-27, podaj potrzebną kwotę i okres, na jaki ma być udzielona pożyczka oraz swoje dane,
 •  ze swojego konta osobistego przelej 1 grosz (0,01 zł) na nasz rachunek bankowy lub skorzystaj z szybkiego przelewu BlueCash (1 pln),
 • numer rejestracji zostanie przesłany e-mailem

Koszty przedłużenia pierwszej i kolejnych pożyczek

W momencie pojawienia się problemów ze spłatą pożyczki w Vivus jest możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania. Termin spłaty można przedłużyć o 7, 14 lub 30 dni. Cena tej usługi zależy od wysokości pożyczki jaką zaciągnęliśmy oraz od czasu na jaki chcemy uzyskać przedłużenie.

Na przykład:

Przedłużenie pierwszej pożyczki na zaciągniętą kwotę 3000 zł o 7 dni wyniesie nas 324 zł. Gdy zdecydujemy, że potrzebujemy na spłatę 2 tygodni, za przedłużenie zapłacimy 345 zł. Z kolei, gdy zdecydujemy się przedłużyć pożyczkę o 30 dni, wtedy poniesiemy koszt 399 zł. Przedłużenie spłaty pierwszej pożyczki na dowolny okres czasu spowoduje, że pierwsza pożyczka za darmo, będzie wiązała się z kosztami wynikającymi z okresu przedłużenia spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Przedłużenie spłaty pożyczki w wysokości 4000 zł (przy drugiej pożyczce można się ubiegać o kwotę wyższą niż 3000 zł) o 7 dni kosztuje 432 zł, koszt przedłużenia o 2 dodatkowe tygodnie to  460 zł, natomiast za dodatkowe 30 dni zapłacimy 532 zł.

Co się stanie w sytuacji, gdy nie spłacę pożyczki w terminie?

W przypadku takiej sytuacji w terminie firma Vivus zacznie naliczać odsetki w wysokości dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki ustawowe za opóźnienie wynoszą sumę stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych) oraz rozpocznie działania windykacyjne.

Program lojalnościowy

Vivus można zarobić realne pieniądze zapraszając do wzięcia pożyczki swoich znajomych. Wystarczy tylko opowiedzieć im o Vivusie (musimy najpierw uzyskać zgodę od znajomych na przesłanie zaproszenia) podać adres e-mail lub numer telefonu osoby polecanej, a gdy ta weźmie kredyt u pożyczkodawcy, otrzymamy należną prowizję. Zapraszając 5 znajomych, którzy skorzystają z usług Vivusa, otrzymujemy 150 zł.

3 komentarzy dla “Vivus – oferta, opinie klientów i recenzja redakcji”

 1. Właśnie się zastanawiam nad pierwszą pożyczką i ta oferta wygląda w porządku. W każdym razie, często słyszy się o tej firmie, ludzie o niej dyskutują.

 2. Cześć wielkie dzięki za informacje. Teraz wiem, że chwilówka w Vivus jest udzielana tak chętnie i często. Ale ostatnio widziałem, że nawet na 61 dni dają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *